Wyciąg dla narciarzy wodnych

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: RobertP »

Dodać mogę jeszcze, że wiele jezior nie jest objętych przepisami dróg śródlądowych
więc nie można na nich zastosować tych przepisów i ich egzekwować.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: RobertP »

moderator pisze:Dziś od rana montowano silnik na pierwszym słupie.
a w sobotę 17maja latali pierwsi narciarze (na razie ci od testów) i wychodzi że wszystko już działa,
poza tym dowiedziałem sie że liny a właściwie słupy wbite w dno jeziora
nie będą nocą podświetlone, za to mają być boje ostrzegawcze ok 25m od słupów czy też wiszących ok5m nad pow. wody lin ...
zawsze to tańsze wyjście właściciela wyciągu a odpowiedzialność taka sama :P
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: euroostrodzianin »

dlaczego z wyciągu narciarskiego korzystają w większości pracownicy obsługujący tenże wyciąg???
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: euroostrodzianin »

ulubiona gazeta ostródzkiej władzy napisała o turystycznej śmierci Warmii i Mazur:

http://ww3.wm.pl/Turystyczna-smierc-War ... azur,50220

a więc co ? nie ma turystów chętnych do wyciągu to jeżdżą na nim ludzie którzy go obsługują?
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: sprawiedliwy »

drogi euroostrodzianin
Co ciebie dręczy, masz jakiś problem? ale tak szczerze!!! Ubierz się ładnie i czysto i idź do pana doktora.. czepiasz się i czepiasz - popatrz jaka fajna jest inwestycja, pół Polski zazdrości - ale ty jesteś z tych "im gorzej tym lepiej"....
euroostrodzianin
początkujący
początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 2007-08-20, 09:39:47

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: euroostrodzianin »

ja myślę, że nie tylko pół Polski zazdrości - może nawet cała Polska, ba może nawet pół Europy.
chciałeś szczerze proszę bardzo: boli mnie to że z moich podatków robi sie dobrze kilku biznesmenom w Ostródzie i nawet takim co to maja kilka wyroków - ot wszystko.
Awatar użytkownika
jezuita
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 492
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: UK Bury St Edmunds - PL Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: jezuita »

Sprawiedliwy jest jeszcze pod wrazeniem ale tak sie ma to do wszystkiego jak SPRAWIEDLIWOSC w nazwie pewnej partii...By£em ostatnio na urlopie w Ostródzie i ZAZDROSC EUROPY którá "odlewa" sié z nabrzerza rzeki Drwécy az powala na kolana....jak tam porzadek i £ad....
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: toledo »

Byłem kilka dni nad Jeziorakiem. Ten akwen żyje, aż zazdrośc brała. Widok jak ongiś na Drwęckie: kajaki, żaglówki. etc.... A u nas? Martwe jezioro. Gdzies nawet pływają, ale daleko od miasta. Jeziorak chociaż wiekszy nie podzielił jednak losu naszego akwenu: Jeziorak nie został zabudowany pod potrzeby nielicznych. Ale w Iławie program rozwoju nie powstaje w gabinetach biznesmenów.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Walter »

Toledo chyba troszeczke przesadzasz. Ja tez bywam w Iławie i jakoś tłumów na Jezioraku nie widuje. Turystów tez jakoś licho w Iławie. Rozumiem ze jakby inwestycja była zrobiona pod aspicjami działaczy Platformy Obywatelskiej to pewnie byłaby zachwalana, no i cuda oczywiście by były bo jak inaczej.

Myśle ze może lokalizacja inwestycji narty wodne jest nie dokońca udana ale pozostałe inwestycje plaża i tor kajakowy są strzałem w 10.
I tylko idiota temu zaprzeczy.
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: mmgg »

Walter pisze:
Myśle ze może lokalizacja inwestycji narty wodne jest nie dokońca udana ale pozostałe inwestycje plaża i tor kajakowy są strzałem w 10.
I tylko idiota temu zaprzeczy.
za idiotę się nie uważam ale zaprzeczę - tor kajakowy ???????
czy ty kiedykolwiek widziałeś regaty kajakarzy czy wioślarzy ??
i tu widać że tacy jak ty ten tor projektowali - ludzie bez pojęcia ,
pokaż mi człowieku miasto które inwestuje w sport niszowy ? czy wiesz jak działa taki sport ?
TO właśnie NARTY są udaną inwestycją ( pod warunkiem że karki janowicza nie będą odstraszać chętnych, w Augustowie ta inwestycja przynosi około 5000 zl dziennie )
tylko potrzeba reklamy - przy wjeżdzie do miasta zamiast albo obok postawic reklamę taką jak ma basen czy rege festiwal ( oczywiście to nie załatwi sprawy )
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: ostrodzianin »

chyba masz rację mmgg - firma, która obsługuje ten wyciąg mieści się pod tym samym adresem co inferno i faktycznie widok karków może nie zachęcać do korzystania i być dlatego można odnieść wrażenie że tylko większość jeżdżących-obsługujących ma z tego zabawę. Teraz doszło do takiej sytuacji, że ludzie przychodzą popatrzeć na pomost, jak obsługujący jeżdżą na nartach. To o to chodziło w tej inwestycji? Komu właściwie służy ten wyciąg?
lucek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-31, 20:21:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: lucek »

Witam. Co wy piszecie, żadnych karków nie ma, tam, przy obsłudze, po prostu są małolaty- ratownicy, i jakieś laski, które siedzą, z kasetką, i kasą fiskalną,- kasują bilety......

a co do klientów, jest ich full (przeważnie turyści ), ale też ostródziaków sporo

jeżeli chodzi, o utargi, to na razie nie ma rewelacji, dlatego, bo podaję przykład:

na 10 startujących- dwóch wypływa na okrążenie, które kosztuje bagatela- 5 zł. ( dużo.....!!! )

reszta walczy ze startem, i nurkuje w wodzie raz po raz, a za to płacą tylko 5 zł., - za 5 prób, a nastoją się w kolejce, jakieś 3 godziny, zanim te 5 razy spróbują........ i dlatego nie ma zbyt wielkiego utargu. (podobno rekord w niedzielę, jak były tłumy, ale właśnie tych próbujących...)- to 2300 zł. :-o

-biznes zacznie się wtedy, jak ci próbujący, zaczną regularnie kręci kółeczka, po 5 zł. za 1 okrążenie, jak się im to spodoba, to i 10 kółek, będzie za mało........

tak więc- licząc tylko 50 osób, w ciągu dnia, ale tych jeżdzących- którzy kupują karnet za 60 zł. na cały dzień- to już mamy kasę - 3000 zł. + ci co wpadają do wody, razem ok. 5000 koła spokojnie można wyrwac
ale na to trza czasu, wyciąg musi wyrobic nowych narciarzy,którzy zaczną regularnie jeździc, i kupowa karnet.........a tak na pewno będzie - bo maniaików narciarskich jest co nie maira, w całym regionie północno wschodnim, bo do gór, full kilosów !!!!

to co mi przeszkadza, to brak zegara, na tym, wyciągu, (w widocznym miejscu ) nie można, sprawdzic, która jest godzina, bo wszyscy bez zegarków


pozdrawiam, ja się nauczyłem, i jeżdzę, na pewno dam zarobic, bo uwielbiam narty......
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Jacek-P »

6 sierpnia zostanie oddany do użytku wyciąg nart wodnych w Szczecinku

"Wyciąg dla narciarzy wodnych w Szczecinku należy do najdłuższych tego typu obiektów w świecie – długość rozpiętej na 5 masztach liny wynosi ok. 1100 m."

Cena za okrążenie prawdopodobnie 4 zł

http://www.szczecinek.pl/strona.php?id=1611
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Henryk G. »

To że w Szczecinku jest 5 masztów, łagodzi nieco zakręty, które mamy w Ostródzie ale i tak Ci którzy załapia o co chodzi w tej jeździe poradzą sobie. Co do ceny też byłbym za tym aby spadła u nas do 4 zł. Powinniśmy nauczyć się cieszyć z tego co mamy. Pewnie wszystko mogłoby być lepsze, ładniejsze itd ale jest jak jest i wcale nie jest to byle jakie.
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: dr Jamajczyk »

Zobaczy£em ten "foto sieciowy" Szcecinek jednak ze wzgledów estetyczno-krajobrazowych powiem tak Jezioro Kajkowskie mog£o bez problemu byc wystarczajacym akwenem. Na ten bie bywa£y odlot....
lucek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-31, 20:21:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: lucek »

DO urzędu miasta,- cena musi spaść, bo jak zacznie się wrzesień, to będzie kilkanaście, ludzi w ciągu dnia, na wyciągu, to kilka okrążeń - pustych, więcej kosztuje- prądu, ....


dlatego cena po sezonie, czyli od września, musi spaść, żeby Ostródzianie , mogli trochę dać zarobić, i pojeździć..........

bo o tym, ze ktoś kupi karnet za 60 zł. na cały dzień, mogą władze zapomnieć, myślę, że trzeba będzie wprowadzić, inne opcje karnetu- np. 6 godzinne, 3 godzinne, itd. za dużo mniejsze pieniądze..........!!!!!
Awatar użytkownika
dr Jamajczyk
gaduła
gaduła
Posty: 847
Rejestracja: 2004-01-19, 15:00:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: 33%

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: dr Jamajczyk »

wracajác do ustawy o samorzadzie to W£adze nie powinne prowadzic dzia£alnosci gospodarczej wiec jak to sie ma>>>>???
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: jurek_ogorek »

Obserwując ostródzki wyciąg narciarski wyciągam następujący wniosek:.Władze miasta inwestując w to przedsięwzięcie nie miało chyba na względzie jak na razie aspektu komercyjnego.Nie wiem ile miasto na tym zarabia i czy wogóle nie dokłada.
Moim zdaniem należałoby więcej reklamy.Podpowiem,że Ostróda leży przy
głównym szlaku na północ i
drogą tą jedzie codziennie wielu surfingowców i kitesurfingowców na Hel gdzie między Władysłwowem a Chałupami jest "Mekka" polskiego surfingu i nic nie stałoby na przeszkodzie aby u nas mogli trochę po
trenować.

Trzeba tylko wydać trochę na reklamę na Helu i stronach internetowych kitesurfingowców

jurek_ogorek
http://www.kiteforum.pl/forum/viewforum.php?f=15
canibal
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-03, 16:30:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: lublin

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: canibal »

prawdopodobnie większość kajtserferów już wie o wyciągu a ja to nie wiem dlaczego narzekacie macie bardzo fajny obiekt ceny są trochę dziwne u nas w lublinie jedno okrążenie kosztuje 3,50 ale to jest równoznaczne z jedną próbą startu ale są też bilety godzinne 32 złote w niedziele na tygodniu jest trochę taniej no i oczywiście całodzienny 72 zł a i najważniejszy sezonowy 1200 zł i można pływać ile się chce to przeważnie dla miejscowych i tych którzy często przyjeżdżają i będziecie mieli pierwsze zawody i to w pierwszym roku otwarcia 30 sierpnia będą zawody wakebordowe i przyjedzie cała czołówka polskiego wakeboardu będzie na co popatrzeć a i może od was ktoś spróbuje wystartować
lucek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-31, 20:21:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: lucek »

dzięki, za info o zawodach........super
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: kaczy93 »

Haha!!

W radiu RMF FM mówili, że w Ostródzie nie ma już najnowszego wyciągu .....

Teraz jest w Szczecinku , w który dostał też certyfikat do organizowania międzynarodowych zawodów....
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Awatar użytkownika
Mister_MR
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-14, 00:12:02
Gadu-Gadu: 9222225
Lokalizacja: Lublin/Ostróda

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Mister_MR »

W Lublinie jest jeden z nielicznych w kraju wyciągów nart wodnych- nad Zalewem Zemborzyckim, jak będę miał zdjęcia to wkleję. Sam akwen wodny do zadbanych nie należy jednak sam wyciąg zbudowany bodajże w 2000 roku to udane przedsięwzięcie. W tym roku odbyły się na nim nawet Mistrzostwa Polski. Szkoda że ten ostródzki pomysł nie bardzo wypalił...
Ostródzianin 1985-1994 :)
canibal
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-03, 16:30:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: lublin

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: canibal »

dlaczego mówisz że ten ostródzki pomysł nie wypalił jeżeli ktoś się za to dobrze możecie mieć najbardziej widowiskowe imprezy macie typowy wyciąg do wakebordu i pierwsze zawody odbędą się prawdopodobnie 31 sierpnia chociaż chodzą pogłoski że zostanie przesunięte na 7 września z powodów organizatorskich ale to są jeszcze nie potwierdzone informacje u nas są tylko zawody w narciarstwie wodnym a u was będą nieoficjalne mistrzostwa polski w wakebordzie nie oficjalne bo PZMiNW nie potwierdził tych mistrzostw ale będzie tam cała czołówka polskiego wakebordu z profesjonalnymi sędziami nagrodami
canibal
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-03, 16:30:41
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: lublin

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: canibal »

zawody się odbędą więcej informacji
http://forum.wakeboard.com.pl/viewtopic.php?t=439
można zobaczyć no to do zobaczenia 30 na wyciągu może ktoś z was wystartuje mają być też zawody dla amatorów
powodzenia
lucek
początkujący
początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-31, 20:21:50
Gadu-Gadu: 0

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: lucek »

witam. Ostatnio byłem, na wyciągu, i troszku pojeżdziłem :-)

ale zmieniło się, bo za 5 zł. - są trzy próby startu, a było 5.

no i słyszałem, że koniec sezonu- to 15 wrzesień, a myślałem, że będzie chodzić, do końca września.........


I jeszcze jedno, podobno w Szczecinku, nie odebrali- im tego wyciągu, i na razie nie mają zgody, żeby był dostępny dla turystów........ (ALE NIE WIEM CZY TO PRAWDA )
Zablokowany