Wyciąg dla narciarzy wodnych

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Jacek-P »

Roma pisze:Można było tę atrakcję zlokalizować gdzie indziej a nie tuż przy molo. I lokalizacja przy przystani LOK lub Klubu Żegalrskiego Morlin byłaby najlepszym rozwiązaniem!!!!
Nie zgodzę się z tobą. Trzeba pamiętać, że w miejscu gdzie zlokalizowany jest wyciąg praktycznie nie będzie mowy o ruchu jednostek pływających. To ze względu na bezpieczeństwo zarówno korzystających z wyciągu jak i samych obiektów pływających. Postawienie tego w pobliżu przystani zablokowałoby całkowicie ruch. To byłby dopiero nietrafiony pomysł. Jeśli nie można do przystani wpłynąć ani z niej wypłynąć przystań nie jest potrzebna. Dodatkowo wyciąg przy przystani uniemożliwiłby organizowanie regat żeglarskich tak popularnych na tym akwenie. Pewnych obiektów nie stawia się w „szczerym polu” bo to nie ma sensu. Nie dramatyzowałbym z tym gąszczem lin. Będą dwie poziome i odciągi.

Myślę, że piękne zachody słońca nad jeziorem będą nadal tak samo piękne a dodatkowo dzięki wyciągowi piękne zachody zobaczy więcej turystów. Czyż nie o to chodzi?

Obrazek
Załączniki
zachod.jpg
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

tak się składa, że sezon w Ostródzie trwa raptem 3 miesiące, przez pozostałe 9 miesięcy konstrukcja tego "cuda" będzie tylko zwykłym nieużytkowanym żelastwem szpecącym jezioro - to po pierwsze
po drugie do tych pięknych widoczków dodanych przez Moderatora dodałabym jeszcze kilkanaście stalowych słupów wbitych w dno jeziora i sterczących kilka metrów ponad powierzchnie wody i szyny łączące te słupy - wtedy obraz będzie pełniejszy
po trzecie wreszcie, nawet jeśli już to te "cud Ostródy" powstanie - to kogo bedzie stać na jeżdżenie na nartach? Czy ceny jak w przypadku basenu - też będą ostraszać niż zapraszać?
po czwarte - pytanie kto będzie włascicielem tego kompleksu rekreacyjnego? w Augustowie właścicielem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - ceny - i owszem niskie do 4 zł. tu link http://mosir.augustow.pl/kalendarz.html
a jak to będzie w Ostródzie? Czy Moderator coś wie?
po czwarte - nie przekonuje mnie tłumaczenie że tam przy przystani Morlin nie można bo łódki i jachty nie będą mogły pływać - w takim układzie proszę mi odpowiedzieć co będzie ze spływami kajkowymi rzeką Drwęcą? Czy ktoś brał to pod uwagę? Czy to znaczy, że rzeką nie bedzie można wpłynąc do jeziora Drwęckiego bo tam będą jeździć na nartach? Czyli ani kajakiem ani łódką nikt nie wpłynie do zatoki jeziora Drwęckiego?

NADAL UWAŻAM I NIE TYLKO JA, ŻE TA KONSTRUKCJA OSZPECI TYLKO WIDOK ZAROWNO PANORAMY MIASTA JAK RÓWNIEŻ KRAJOBRAZ PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI JEZIORA CZYLI WIDOK NA DAWNY HOTEL PANORAMA (OBECNIE PARK HOTEL) I NIE JEST TO WCALE DRAMATYZOWANIE - TAK POPROSTU BĘDZIE DZIEKI BRAKOWI WYOBRAŹNI DECYDENTÓW
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

w jednym punkcie powinno być po piąte :-D

i oczywiście nie ma co dramatyzować - i nikt tego tutaj nie robi
jednakże świetne samopoczucie Moderatora raczej zostawiłabym na boku.

Mieszkancy Ostródy powinni mieć pełną informację na temat budowy tego kompleksu rekreacyjnego - zdawkowe informacje na stronie UM Ostróda i małoprecyzyjne informacje w prasie to stanowczo za mało.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

i także nadal uważam że możnabyło narty wodne usytuować w innym miejscu - no ale jak zawsze w tym mieście trzeba było zrobić dobrze tym, którzy stawiają tam swoje klocki
a turyści? - zobaczymy - pogadamy jak mawiał Maliniak w czterdziestolatku
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

i już na koniec - wróciłam do mojej wypowiedzi dotyczącej lokalizacji przy przystani LOK i Morlin, jak zauwazyłeś Moderatorze napisałam przy przystani a nie na przystani - obok przystani Morlin jest dość miejsca na tego typu inicjatywę
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: toledo »

Roma pisze: Mieszkancy Ostródy powinni mieć pełną informację na temat budowy tego kompleksu rekreacyjnego - zdawkowe informacje na stronie UM Ostróda i małoprecyzyjne informacje w prasie to stanowczo za mało.
Bez wiedzy na temat konstrukcji trudno ocenić usytuowanie obiektu. Zgadzam się jednak z Romą, że powinien należeć do miasta, a położenie nie może ograniczać szlaków turystycznych i mozliwość użytkowania wypoczynkowego samego jeziora.
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Jacek-P »

Roma pisze:po trzecie wreszcie, nawet jeśli już to te "cud Ostródy" powstanie - to kogo bedzie stać na jeżdżenie na nartach? Czy ceny jak w przypadku basenu - też będą ostraszać niż zapraszać?
Będzie stać tych co chodzą na basen, tych co chodzą do kręgielni, tych co chodzą do siłowni i tych co jeżdżą po takie atrakcje do innych miejscowości. Również cale mnóstwo innych osób, które tylko czekają na sposobność skorzystania z wyciągu, którego nie ma wiele miast w Polsce. Zaniechanie budowy tego czy innych obiektów rekreacyjnych, sportowych czy rozrywkowych tylko dlatego, że jest jakaś grupa malkontentów i przeciwników dla zasady jest z założenia błędnym podejściem. Zawsze byłem zadania, że lepiej mieć wybór niż go nie mieć. Mnie jako mieszkańca Ostródy cieszy, że zaczynam mieć taki wybór mimo, że jest jeszcze sporo rzeczy, które mnie jako mieszkańca martwią. Ale to już temat na inną dyskusję.

Co do spływów kajakowych przyznasz ROMO, że jest drobna różnica w budowie i wielkości kajaku, jachtu czy statku. Wydaje mi się, że kajaki przepłyną bez problemu.

Jeśli chodzi o własność to nie posiadam wiedzy, żeby właścicielem miał być ktoś inny niż miasto. Może wy wiecie coś innego?

Również tobie ROMO życzę mnóstwa świetnego samopoczucia. Chyba jest ci potrzebne.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

moderator pisze: Zaniechanie budowy tego czy innych obiektów rekreacyjnych, sportowych czy rozrywkowych tylko dlatego, że jest jakaś grupa malkontentów i przeciwników dla zasady jest z założenia błędnym podejściem.

Również tobie ROMO życzę mnóstwa świetnego samopoczucia. Chyba jest ci potrzebne.
Nikt tu nie mówił o zaniechaniu budowy tego obiektu tylko o błędnej lokalizacji, która OSZPECI widok na miasto i północny brzeg jeziora.
Oczywiście wyciąg będzie atrakcją dla turystów - oni przyjadą i wyjadą a mieszkańcy Ostródy przez większość roku będą oglądać zachody słońca ze stalową konstrukcją na planie pierwszym.
Nie oszukujmy się, że stalowe słupu i szyny będą niewidoczne w tym krajobrazie wystarczy stanąć na molo, a na przeciw niego zobaczymy 9 kikutów stalowych słupów sterczących z wody. Ich wyskość docelowo wynosić będzie ok. kilku metrów.

co do użytkowników kajaków i łódek, rowerów wodnych itp. małych obiektów wpływających do jeziora od strony rzeki Drwęcy - czy sądzisz, że będą mogły pływać między narciarzami? Watpię.

Z tych powódów loklaizacja tego obiektu - według mojej (i nie tylko) oceny jest zupełnie NIETRAFIONA ale teraz to już niestety nic i nikt tego nie zmieni. Trzeba było pomyśleć o tym dużo wcześniej. Ruszyły prace budowlane wzdłuż brzegu jeziora Drwęckiego od strony ul. Słowackiego i Sowińskiego - dlaczego tam tego nie zrobiono.

Aha i jeszcze jedno - pare lat temu pogłębiano zatokę jeziora Drwęckiego w miejscu gdzie teraz robiony jest wyciąg narciarski - wówczas była mowa, że to dlatego że grążel żółty sie rozplenił i brzydko wygląda a tam miała powstać marina dla jachtów - teraz widać, że to były jakieś bajki i chodziło o coś zupełnie innego.

Dziekuję za życzenia samopoczucia - jest i było w porządku.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Walter »

Roma popieram cię w 100%.
Pomysł z wyciągiem jest super, szkoda że urzędnicy spieprzyli projekt i trzeba było koło tego wydeptywać inne ścieżki. Panowie na urzędzie wiedza o co chodzi prawda.
Wyciąg w innym miejscu byłby rewelacją a panorama Ostródy jest sama w sobie zabytkiem bo ma równo 101 lat.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

i jeszcze jedno - jest to odpowiedź na słowa Moderatora choć w zasadzie zasługuje na osobny post.
Kiedys to forum słuzyło wymianie pogladów, spieraniu się jednej czy drugiej strony.
Jest mi zwyczajnie smutno, że internauci nazywani są przez Moderatora - MALKONTENTAMI czyli słownictwo z postów takich oryginalów jak KRewa.
Tym samym mam wrażenie, że tego typu określenia wpisują się w cykl hymnów pochwalnych na rzecz miłościwie nam panującym...
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

Walter pisze:Roma popieram cię w 100%.
Pomysł z wyciągiem jest super, szkoda że urzędnicy spieprzyli projekt i trzeba było koło tego wydeptywać inne ścieżki. Panowie na urzędzie wiedza o co chodzi prawda.
Wyciąg w innym miejscu byłby rewelacją a panorama Ostródy jest sama w sobie zabytkiem bo ma równo 101 lat.

masz rację Walter - może jeszcze można zaskarżyć tę budowę - ponad 100 letni krajobraz miasta jest zagrożony.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Walter »

Chyba niestety już za późno :cry:
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: banitez »

Wyciąg jest rewelacyjnym pomysłem!
Może jego umiejscowienie nie jest najwłaściwsze, ale jest zapewne uwarunkowane specyficznymi wymaganiami technicznymi. Roma - masz coś wspólnego przystanią morlińską? Pewnie chcesz, żeby to przystań tym zarządzała...

Czy nas mieszkańców będzie stać na korzystanie z tego obiektu? Myślę, że będzie stać. Tak samo, jak na pójście na basen - gdzie według niektórych ceny są zbyt wysokie.
Wyciąg jest w fazie budowy, zaczekajmy z ocenami w zakresie jego "szpetności" do czasu zakończenia inwestycji.

Co do własności - z tego co wiem projekt jest realizowany przez UM, który uzyskał na niego dotację. Sprawdzę na tablicach informacyjnych, które stoją przy każdej budowie.

Słówko o moderatorze - wiele można o nim powiedzieć, ale nie to, że hymny pochwalne na cześć panujących wygłasza.
Wierzę, że to forum będzie jeszcze normalne ;) bez troli.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Jacek-P »

Roma pisze:i jeszcze jedno - jest to odpowiedź na słowa Moderatora choć w zasadzie zasługuje na osobny post.
Kiedys to forum słuzyło wymianie pogladów, spieraniu się jednej czy drugiej strony.
Jest mi zwyczajnie smutno, że internauci nazywani są przez Moderatora - MALKONTENTAMI czyli słownictwo z postów takich oryginalów jak KRewa.
Tym samym mam wrażenie, że tego typu określenia wpisują się w cykl hymnów pochwalnych na rzecz miłościwie nam panującym...
Forum służy do wymiany podglądów i nasza dyskusja to jednoznacznie pokazuje.
Nie napisałem i nie sugerowałem, że malkontenci to internauci, to tylko twoja interpretacja moich słów.
Na koniec przychodzi mi tylko jedno podsumowanie. Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
ciara
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-02-11, 22:08:55

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: ciara »

Roma pisze: Zanim coś się zacznie robić trzeba jeszcze pomysleć!!! Można było tę atrakcję zlokalizować gdzie indziej a nie tuż przy molo. I lokalizacja przy przystani LOK lub Klubu Żegalrskiego Morlin byłaby najlepszym rozwiązaniem!!!!
Witam
Muszę sie odnieść do wypowiedzi Roma i Banitez co do lokalizacji wyciągu.
Nie można go zlokalizować tam gdzie piszesz gdyż wyciąg by stał na szlaku wodnym prowadzącym z Elbląga do starych Jabłonek (jezioro Szeląg). Po drugie widać że mało znasz jezioro i nie wiesz że w tym miejscu jest dość głęboko. Po trzecie zgadzam się z moderatorem że utrudniało by to żeglugę jednostek pływających po jeziorze w tym statków. Na jeziorze Drwęckim jest około 150 jednostek. Poza tym to nie jest Klub Żeglarski Morliny tylko Stowarzyszenie Klub Żeglarski Ostróda.
banitez pisze:Wyciąg jest rewelacyjnym pomysłem!
Może jego umiejscowienie nie jest najwłaściwsze, ale jest zapewne uwarunkowane specyficznymi wymaganiami technicznymi. Roma - masz coś wspólnego przystanią morlińską? Pewnie chcesz, żeby to przystań tym zarządzała...
A ja mam akurat z przystanią coś wspólnego i nie słyszałem nigdy o tym że ma tym zarządzać. Skąd macie takie pomysły?.
Zarządzanie takim obiektem nie jest taką prostą sprawą muszą być ratownicy motorówki do obsługi tego oraz osoby do napraw i konserwacji.

Co do szpetności do obiektu to poczekajmy na efekt końcowy jak narazie to stoją tylko wbite pale w dno jeziora.

Pozdrawiam :D
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

ciara pisze:
Co do szpetności do obiektu to poczekajmy na efekt końcowy jak narazie to stoją tylko wbite pale w dno jeziora.

i właśnie te wbite pale w dno jeziora a konkretnie 9 (słownie dziewięć) naprzeciw molo, dają mi powód sądzić, że ten obiekt będzie szpecił krajobraz Ostródy.
Bo przecież z tych pali będą sterczaly słupy konstrukcji wyciągu. W Ostródzie jest pięć jezior - trzeba było pomysleć o innej lokalizacji a nie takiej która będzie przesałniać krajobraz, który mają w pamięci wszyscy mieszkańcy Ostródy, którzy w stosownym czasie przy nastepnych wyborach pieknie podziękują za oszpecenie tego widoku.

no ale jak widać ani żeglarzom zrzeszonym pod skrzydłami Komandora Wawrzyńskiego ani co niektórym miłośnikom nart wodnych to nie przeszkadza. Zatem bawcie sie dobrze.

pozdrawia Was przez jezioro Malkontentka Roma :)
ciara
początkujący
początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 2005-02-11, 22:08:55

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: ciara »

To że zostało to usytuowanie na jeziorze Drwęckim nie zależy od żeglarzy ani narciarzy wodnych,
a miejsce w którym to jest obecnie budowane akurat jest mało żeglowne więc dla użytkowników akwenu myślę że nie będzie to żadna przeszkoda.
Poza tym było wiadomo że będzie taki wyciąg to Mogłaś coś z tym zrobić złożyć jakąś petycje, protest, przykuć się do nabrzeża :-D że widok będzie nie taki itd...
Więc teraz nie ma co debatować bo inwestycja będzie i nikt już tego nie cofnie.
Możesz jedynie co najwyżej sobie ponarzekać.

Pozdrawiam
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: banitez »

Pozdrawiam!
Załączniki
wyciag_4.jpg
wyciag_3.jpg
wyciag_2.jpg
wyciag_1.jpg
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Roma »

ciara pisze:Więc teraz nie ma co debatować bo inwestycja będzie i nikt już tego nie cofnie.
ale Czarek słuchaj, projekt powstawał w zaciszu gabinetów i dopiero teraz widać co i w jakim miescu jeziora zostanie zrobione. tu nie chodzi o narzekanie ale o powiedzienie sobie otwarcie i bez zakłamania konstrukcja wyciągu drastycznie wpłynie na panoramę miejską na stronie OPB jest jedno tylko zdjęcie z projektowaną przestrzenią i nie mów mi że tam sie nie pływało łódką bo sma nie raz cumowałeś przy molo.

http://www.opb.com.pl/?mod=page&id=8&pi ... 49&lang=pl
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: banitez »

Roma wygląda mi na to, że wszystko co nie jest żeglowaniem jest dla Ciebie "be". Czy z jeziora nie można korzystać w sposób inny niż żeglowanie? Woda to nie tylko żagle! Żeglarze do Ostródy nie przyjeżdżają masowo więc może lepiej poszukać miłośników innych sportów wodnych?

Gdyby miasto nic nie robiło, byłby krzyk że nic się nie dzieje. Przedsięwzięcie realizuje firma z Ostródy - szukacie układów, bo przecież dlaczego ma zarabiać firma lokalna, lepiej niech przyjadą ze Śląska, ale wtedy będzie lament, że nie zleca się wykonawstwa rodzimym businessmanom. Paranoja!

Co do panoramy miejskiej, chyba jednak lepsza taka, w której znajdują się coraz to nowe obiekty, widzimy rozwój miasta, niż widok niezmieniający się od lat - brudna woda, niezagospodarowane nabrzeże.

Z przyjemnością patrzę na miasto, które się rozwija. Owszem, mam zastrzeżenia do zarządzających, do radnych z lewej i z prawej strony, z centrum również, i do burmistrza i jego zastępcy, ale każda inwestycja która przyczynia się do rozwoju miejsca, w którym żyję cieszy mnie ogromnie!
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: sprawiedliwy »

Z tego co pamiętam Romie wszystko się nie podoba, we wszystkim szuka przekrętu albo że znowu zarobi "znany ostródzki przedsiębiorca". Z basem też marudziła, teraz znowu ....
Chodzę na basen i jestem bardzo zadowolony, z Olsztyna przyjeżdża sporo osób i też im się to podoba. Na siłowni jest pełno ćwiczących, a wyciąg narciarski - też będzie atrakcją. Nie będzie to dzieło sztuki, ale ściągnie do Ostródy mnóstwo osób.
A jak budowano wieżę Eiffla - też były płacze, że szkaradzieństwo, itp. I co wieża jest symbolem Paryża..
Wiem, wiem co zaraz napisze paru malkontentów.......
Awatar użytkownika
Jacek-P
moderator
moderator
Posty: 688
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:13
Gadu-Gadu: 3035627
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: Jacek-P »

Myślę że dyskusja na temat usytuowania wyciągu jest trochę utrudniona, jeśli się nie widzi skali tego obiektu i położenia w terenie. Zatem w załączniku poniżej zamieszczam plan z naniesionymi wariantami wyciągu i toru kajakowego.

1) Usytuowanie wyciągu dla narciarzy wodnych
2*) I wariant usytuowania wyciągu
3*) II wariant usytuowania wyciągu
4) Tor kajakowy
* alternatywne usytuowanie, wariant wyłącznie na potrzeby wizualizacji

Przy naniesieniu wyciągu i toru kajakowego zachowałem odpowiednią skalę. Widać zatem jak duży jest wyciąg i jak wyglądałby w innych lokalizacjach. Wydaje mi się, że to usytuowanie jest najrozsądniejsze biorąc pod uwagę spory ruch jednostek pływających przy przystaniach żeglarskich.
Załączniki
jezioro_drweckie2.jpg
jezioro_drweckie.jpg
_____Pozdrawiam____
..:: Jacek-P ::..
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: sen »

Jak dla mnie problem polega na czymś zupełnie innym, a mianowicie na nachalnej koncentracji wszystkich działań - nazwijmy je - proturystyczno-rekreacyjnych w Zatoce Drwęckiej. I nie opowiadajmy sobie, ze jest to realizacja spójnej, perspektywicznej strategii,bo to tylko interesowne majstrowanie na organizmie miasta. Tyle :)
banitez
początkujący
początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 2005-04-27, 16:27:52

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: banitez »

(...) interesowne majstrowanie (...)
Niech zarabiają na tym ludzie i firmy z Ostródy - jak prowadzi się działalność biznesową, to właśnie po to, żeby zarabiać. Oczywiście odpowiedzialność społeczna biznesu jest ważna, ale znajdź mi firmę, która działa tylko po to żeby robić dobrze lokalnej społeczności. A jednostki samorządu terytorialnego muszą dbać zarówno o "Kowalskiego" jak i lokalny biznes.
Jak już pisałem wcześniej, jestem bardzo krytyczny wobec działań samorządowców, oj bardzo, ale wszelkie inicjatywy zwiększające atrakcyjność miasta i powiatu przyjmuję z ogromną radością.
Mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś na nabrzeżu podziwiając piękną zatokę jeziora Drwęckiego. Cieszę się, że ten wyciąg nie powstaje na Jezioraku!
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Re: Wyciąg dla narciarzy wodnych

Post autor: sen »

Banitez, zgoda co do zwiększania atrakcyjności miasta, natomiast absolutny sprzeciw wobec zasady: "kto raniej wstaje, ten rządzi" albo "rządzą w zależności od tego, jak im rano czapka staje". Skoro przywołałeś Jeziorak, to powiem Ci, gdy mowa o zwiększaniu atrakcyjności miasta i okolic, że Iława bije pod tym względem Ostródę na głowę. I mówię to jako człowiek bardzo silnie emocjonalnie związany z Ostródą. Zagospodarowanie nabrzeży Jezioraka to przemyślany, dalekosiężny program - nie pozbawiony minusów (np tzw. cypel po Czapli) - który dotyczy całego akwenu, a nie jedynie jego południowej zatoki czyli tzw. Małego Jezioraka. Powstało Stowarzyszenie Gmin "Jeziorak", które dba o zagospodarowanie i czystość jeziora i jego otoczenia, powstają mariny, pomosty na starych bindugach z pojemnikami na śmieci, jest tzw. statek śmieciowy do utrzymania czystości na miejscach postojowych, etc. Pytam, gdzie jest jakieś porozumienie gmin położonych nad Jeziorem Drwęckim? Gdzie spójna koncepcja zagospodarowania brzegów tego jeziora? Nie ma! Słychać tylko gulgot o Kanale Oberlandzkim i narzekanie, że kasę zabrali. Na Wałdowie i na Osiedlu Mrągowiusza radosna twórczość architektoniczna, totalny bajzel urbanistyczny! I o czym tu gadać? O paru słupkach w dnie jeziora, które przesłonią widok na kościoły? A może bardziej o kolejnych szalonych planach w rejonie ulic Słowackiego, Spichrzowej i Sowińskiego? O planach, które zna jedynie, ale i to pewnie nie do końca, znany nam wszystkim inwestor? :twisted:
Zablokowany