DEWASTACJA ALEI !!!!

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: jurek_ogorek »

„Nie chcę ale muszę”,zabrać ponownie głos w sprawie alei.Powstaje następny parking w ciągu alei[Walter,Piotr i kaczor o tym informowali za co jestem Im wdzięczny].Brak mi słow jak nazwać projektanta tego koszmaru ludzkiej głupoty.Przecież to jest aleja,a parking jest po drugiej stronie ulicy.Projektant nie rozumie co to jest historia,perspektywa,rytm[drzewa są rytmem].
Jeśli w Ostródzie ostatnio było parę pozytwów[wyciąg narciarski,plaża,tor regatowy]-to takie właśnie „kwiatki”-niweczą wszystko. Przecież tędy spaceruje wiele turystów.A swoją drogą przystanek jest też ustawiony przez „wybitnego specjalistę”.
A oto kilka obrazków.
http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074831.jpg

http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074832.jpg
Dlaczego tylko 0,5m wyżej może lepiej od razu cały metr???
http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074833.jpg
http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074834.jpg
http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074835.jpg
Tak właśnie niszczy się drzewa i nic w zamian-proponowałem aby w miarę ubytku starych drzew dosadzać młode.
http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074836.jpg
http://i309.photobucket.com/albums/kk37 ... 074838.jpg
A to jest parking po przeciwnej stronie ulicy[około godziny 16 dnia 7 lipca 2008].
jurek ogorek
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Milek45 »

Przejeżdżam i przechodzę tą aleją od wielu lat do pracy i widzę co się dzieje. Dobrze że zagospodarowano te nieużytki, ale można to było zrobić w harmonii z naturą. Jeśli bloki postawiono kilka metrów od jezdni, to wiadomo jaki będzie finał. Wkrótce drzewa będą przeszkadzać mieszkańcom, bo liście na balkon będą spadać już nie mówiąc o sr....ch ptakach na samochody. Może dojść do przycinania lub niszczenia drzew. A jeśli jakieś stare drzewo przewróci się po wichurze.
Działki budowlane są w cenie, a biznes jest ważniejszy niż przyroda i niewiele możemy zdziałać.
aro
początkujący
początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2008-08-06, 17:47:04
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: aro »

Widzialem ten parking, ba czesto na nim bywalem odwiedzając sklep wedkarski. Qrcze ale drzew szkoda bo fajne i stare. Pamietam ze w tamtym roku parkowalem po przeciwnej stronie i tez bylo spoko , nawet wiecej miejsca jak tutaj. Ale śmierdzi niemiłosiernie w upały.
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: jurek_ogorek »

JAK WAM TO SIę PODOBA?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: kaczor »

do dupy. powinni teraz zasadzić krzewy żeby odgrodzić parking od chodnika.
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Milek45 »

Bodajże 2-3 lata temu była akcje wycinania krzaków w Ostródzie z powodu zwiększania się przestępczości i trudności w schwytaniu przestępców.
"Krzaki są siedliskiem wszelkiego zła - precz z krzakami" można by było powiedzieć.
Poważnie mówiąc masz rację , solidny żywopłocik by się przydał.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: kaczor »

krzaki wycieli ale i tak menelstwo ma się dobrze w parku ruskim
jurek_ogorek
początkujący
początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2007-10-05, 15:37:11

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: jurek_ogorek »

Czy ta tablica na środku Was nie razi?
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Milek45 »

jurek_ogorek pisze:Czy ta tablica na środku Was nie razi?
Dobrze ,że nie postawili na środku chodnika.
Cobra
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-19, 10:11:06
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Cobra »

Wyglada na to, ze parkingi powstana wzdluz calej alei, aby udostepnic dojazd do lokali przy ulicy Piastowskiej. Do tego przez Piastowska bedzie biegl dojazd do Kauflanda. Drzewa nikogo nie obchodza. Ogolnie cale osiedle przy Piastowskiej to jeden wielki moloch. Beton, parking na parkingu i zero zieleni. A dodatkowo teraz zaczna sie korki przez supermarket i bedzie mega wielki problem z wjazdem i wyjazdem na osiedle.
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Milek45 »

Z tymi drzewami to skandal, 16 lat tędy jeżdżę do pracy wcześniej z córką na spacery. Te drzewa przeżyły Hitlera i Stalina, żeby teraz ktoś je wyrżnął, bo bloki się nie mieszczą czy chodnik.
Cobra
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-19, 10:11:06
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Cobra »

Ja z sentymentem wspominam czasy dziecinstwa i zbieranie żoledzi oraz zabawy w parku. To co zrobili z tego miejsca teraz to jedna wielka lipa.
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Milek45 »

Jeszcze troche i wykarczują las nad jez.Kajkowskim i postawią hotel, a co tam 100 drzew wtą czy w tamtą. Rada starszych czuwa.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: studentka »

podsumowując, nie wiem, czy znalazłoby sie drugie tak popieprzone miasto jak nasze...
gdzie wszystko maja w d.... bo komus sie jakies bloki i parkingi zachcialo stawiać.
!@#$%^&*()_+ :evil: :help:
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Milek45
początkujący
początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 2008-05-15, 17:36:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Milek45 »

studentka pisze:podsumowując, nie wiem, czy znalazłoby sie drugie tak popieprzone miasto jak nasze...
gdzie wszystko maja w d.... bo komus sie jakies bloki i parkingi zachcialo stawiać.
!@#$%^&*()_+ :evil: :help:
Nie przejmuj się, jestem na forum innego miasta z którego pochodzę i jest nie lepiej, patrząc socjologicznie nie może być inaczej, może 1 miasto na 100.
Takie mamy prawo ,wolność Tomku w swoim domku. Ja Tobie Ty mi itd.
Awatar użytkownika
Mister_MR
początkujący
początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 2008-08-14, 00:12:02
Gadu-Gadu: 9222225
Lokalizacja: Lublin/Ostróda

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Mister_MR »

Nie przejmuj się, jestem na forum innego miasta z którego pochodzę i jest nie lepiej, patrząc socjologicznie nie może być inaczej, może 1 miasto na 100.
No cóż...takie czasy nastały że w miejscach gdzie wartości gruntów wzrastają stawia się nowe bloki, czasem buduje biurowce. Nawet w moim Lublinie, który to pod względem "niewykorzystanych powierzchni" w centrum jest chyba liderem wśród miast wojewódzkich(zdarza się że w miejscu oddalonym o 10 minut spaceru na piechotę od Starego Miasta jest pole po którym jeździ sobie kombajnik) takie tereny powoli znikają a w ich miejscu pojawiają się bloki. Jednak w przypadku ostródzkim zgodzę się z przedmówcami- wyjątkowa bezmyślność.


Jak wspominam moje czasy zamieszkiwania na ul.Rycerskiej to przypomina mi się ta dzisiaj "ucywilizowana" strona ulicy Chrobrego, a mianowicie pamiętam jak tam były takie niezmierzone łąki gdzie bawiłem się z innymi dziećmi, biegałem z psem i.t.d...znalazłem nawet kiedyś milion złotych(starych). Co roku w lecie rozkładało się tam "wesołe miasteczko"...fajnie było. :)
Ostródzianin 1985-1994 :)
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: studentka »

Mister_MR pisze: Jak wspominam moje czasy zamieszkiwania na ul.Rycerskiej to przypomina mi się ta dzisiaj "ucywilizowana" strona ulicy Chrobrego, a mianowicie pamiętam jak tam były takie niezmierzone łąki gdzie bawiłem się z innymi dziećmi, biegałem z psem i.t.d...znalazłem nawet kiedyś milion złotych(starych). Co roku w lecie rozkładało się tam "wesołe miasteczko"...fajnie było. :)


ja kurde na tych terenach mieszkam od dziecka....
ile razy puszczało sie latawce na tym polu, uczyło sie na rowerze jezdzic, cyrk sie rozbijał, wesołe miasteczko, w ogole mozna było sobie pojsc pochodzic nawet po tym polu, a teraz..... co do kawałeczka zastawione....
troche klaustrofobicznie sie czuje jak patrze na te domy......... :(
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Cobra
początkujący
początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 2008-08-19, 10:11:06
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Cobra »

Klaustrofobicznie to dobre slowo. tez tak sie czuje patrzac na te cale osiedle. Za duzo, za blisko, za ciasno...
CZARNY

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: CZARNY »

Cobra pisze:Klaustrofobicznie to dobre slowo. tez tak sie czuje patrzac na te cale osiedle. Za duzo, za blisko, za ciasno...
Poczekaj .Jeszcze wezmą się za umarlaków i na kajkowskim,przy każdym grobie walną budkę ze zniczami i kwiatkami,co by żywym żyło się wygodniej!I tamtejsze alejki też szlag trafi!Szkoda bardzo tej dębowej alei!Następny kawałek starej Ostródy zniknął bezpowrotnie!Nieodwracalnie zatracamy klimat miasta z przeszłością.Kiedyś pod tymi dębami można było ujrzeć wiewiórki a dziś samochody.Po co ten parking,skoro jest już na przeciwko?Nie wiem kto tym rządzi.Jeśli do upiększenia miasta wystarczy przyciąć lekko kilka krzewów-to WIELKI ARCHITEKT swoją WIELKĄ PIŁĄ tnie przy samej ziemi wszystko jak leci!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: toledo »

Jak sie rozwijać, gdy nie ma przestrzeni? Ostróda się dusi i zamiast podjąc działania do poszerzenia powierzchni kosztem - niestety - gminy, a jednocześnie zachować urbanistyczny oddech, tłamsi się coraz gęstszą zabudową i ograniczaniem zieleni. Niby i ładne budynki, tylko tlenu coraz mniej. A taki rozwój poprzez zagęszczanie zaprzecza tezie o turystycznej perle.

Władzom miasta brak jakiejkolwiek wizji i ulegaja naciskowi inwestorów. A dla nich wyznacznikiem jest kasa i zysk.
amatorka

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: amatorka »

Taka prawda....gdyby pani Jankowiak była od zawsze ostródzianką....bo jeżeli dobrze kojarzę....to "przyjezdna"
gdyby od zawsze chodziła no "Kajkusa" ta aleją...to za każdym drzewem stałaby murem,ni gałązki nie pozwoliłaby wyciąć
...a tak,to nie moje,to co tam.My od urodzenia ostródzianie na tą dewastację alei patrzymy i żal nam... coś ściska
ale co my robaczki możemy?są osoby znające się na wszystkim a szczególnie na niszczeniu..... : :
Gość

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: Gość »

CZARNY pisze:
Cobra pisze:Klaustrofobicznie to dobre slowo. tez tak sie czuje patrzac na te cale osiedle. Za duzo, za blisko, za ciasno...
Poczekaj .Jeszcze wezmą się za umarlaków i na kajkowskim,przy każdym grobie walną budkę ze zniczami i kwiatkami,co by żywym żyło się wygodniej!I tamtejsze alejki też szlag trafi!Szkoda bardzo tej dębowej alei!Następny kawałek starej Ostródy zniknął bezpowrotnie!Nieodwracalnie zatracamy klimat miasta z przeszłością.Kiedyś pod tymi dębami można było ujrzeć wiewiórki a dziś samochody.Po co ten parking,skoro jest już na przeciwko?Nie wiem kto tym rządzi.Jeśli do upiększenia miasta wystarczy przyciąć lekko kilka krzewów-to WIELKI ARCHITEKT swoją WIELKĄ PIŁĄ tnie przy samej ziemi wszystko jak leci!
Poczekaj a za dwa lata i ten cmentarz może zacznie zawadzać INWESTOROM w ich planach bo przecież nad jeziorem Kajkowskim (Sajmino) zaczną budować domy i pensjonaty i taki cmentarz może przeszkadzać tak jak ten w centrum Ostródy przy ulicy Czarnieckiego.
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: T.P.Smith »

Z racji ,,emigracjii,, z Ostródy nie zdawałem sobie sprawy z tak daleko posuniętej dewastacji alei. Napisałem mail do pani Sylwi Koperkiewicz z żądaniem odpowiedzi dokąd zmierza ta dewastacja.


Z tego co mo wiadomo to starostwo wydaje pozwolenie miastu na wszelkie takie działania.

Czy zareagowaliście jakoś? Zielona Ostróda coś zrobiła? Prostes, Spamowanie starostwa, pytania cokolwiek?
Bo w gadaniu nie ma siły?
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: cdn »

Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: DEWASTACJA ALEI !!!!

Post autor: T.P.Smith »

Otórz wysłałem maila do pani Koperczak

Witam,

jako mieszkaniec OStródy poczułem się w obowiązku zareagować na
dewastacje Alei Dębowej na ulicy Chrobrego.

Żadam wyjaśnienia i niezwłocznego ogłoszenia czy i na jakiej podstawie
wydana była zgoda o budowie parkingu i ingerencji w strukturę alei.

Czy nie wydaje się Państwu, że mieszkańcy oczekują odpowiedzi i
wyjaśnień dlaczego jedno z najpięknijszych miejsc ostródy jest niszczone
i musi ustępować miejsca inwestorom. Pani jako inspektor ds ochrony
środowiska zapewne zdaje sobie sprawę czym jest ochrona drzewostanu i
atrakcjyjnej pod względem ekologicznym alei.

Jeszcze raz proszę o reakcję na to co się dzieje oraz o odpowiedz na
wcześniej postawione pytania.

Wszelkie komentarze popierające ten list znajdzie pani na stronie
internetowej
viewtopic.php?f=1&t=1724&start=0

jest tam zamieszczone również wiele zdjęć jeśli nie miała Pani okazji
widzieć tego co się tam dzieje.





i otrzymałem taką oto odpowiedz



Informuję, że sprawami wycinki drzew zajmuje się Pan Marcin Kukliński (te l*********), w związku z czym Pana mail został mu przekazany do załatwienia.

Z poważaniem
Sylwia Koperkiewicz



Zobaczymy co się z tym stanie.
Ostatnio zmieniony 2009-02-06, 19:51:15 przez T.P.Smith, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany