kiedy będzie obiecywany wiadukt?

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Awatar użytkownika
piter
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 160
Rejestracja: 2004-01-28, 09:05:46
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: piter »

idąc za poprzednia myślą, uwazam, że powinno się zrobić tunel dla pociagów...zaczynałby się w okolicach ul. demokracji a kończył w okolicy obecnego dworca...dworzec z kolei jak juz pisałem powinien byc podziemny, mianowicie powinno się wybrac ziemię na poziomie jeziora a pomiedzy 1 a 2 przejazdem pod ziemia zrobić dworzec na podobieństwo stacji metra...inny nie jest nam potrzebny...poza tym, kto ma dworzec nad jeziorem?:) góra zastaje zaadoptowana na rondo z prawdziwego zdarzenia
nie wiem, czy są mozliwosci techniczne do wykonania takiego przedsiewzięcia, ale uważam, że pomysł nie jest najgorszy...
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

nierealne, bo pewnie stanowczo za drogie, daloby sie tylko w przypadku gdyby zostala przebudowana stacja kolejowa i perony byly rowniez pietrowo, tak jest w przypadku tej fotki ktora wstawilam, perony sa u gory nad ulicami... a pod wiaduktem miejsca sa wykorzystane na parkingi miedzy innymi.
ale w Ostrodzie co by nie wymyslil, to wszystko jest nierealne.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Tak Piter, ten pomysl tez jest dobry. ale mozemy o takim czy innym tylko popisac sobie.

Ktos tylko wczesniej napisal ze Jezioro stanowi przeszkode :/ ze bedzie zalewalo tunele i tak dalej, dlatego mowie ze to tylko w Ostrodzie wszystko jest niemozliwe,
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
ostródzianin
początkujący
początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2007-07-19, 16:28:45
Gadu-Gadu: 11320600
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: ostródzianin »

Ten pomysł jest najlepszy pod względem funkcjonalności.

Ale nici z tunelu kolejowego w Ostródzie. I tu nawet pieniądze nie są problemem. Chodzi o podmokły grunt.

Może są jakieś rozwiązania w takim przypadku ale pewnie Ostródy na to nie stać.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Lębork 1

Lębork 2

chodzi tylko o zdjęcia. to jest już bardziej do zrealizowania niż wiadukt, tory na filarach czy tunel kolejowy.
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Ludzie, o czym wy fantazjujecie? Miasto nie może sobie poradzić z obecnym zapyziałym dworcem i serwuje jakieś g....ne sznurkiem wiązane remonty drogowe, a wy rozmawiacie o inwestycjach na miarę Europy. No ale pogadać można zawsze, lepiej chyba jednak o d...pie Maryni :D
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

kaczor pisze:Lębork 1

Lębork 2

chodzi tylko o zdjęcia. to jest już bardziej do zrealizowania niż wiadukt, tory na filarach czy tunel kolejowy.
tak kaczor, o taki wlasnie tunel chodzi .. takie rozwiazania wykorzystuje sie wlasnie w europie do ktorej Polska nalezy. A wymowki zawsze sie znajda jakies jak nie teren podmokly to kasy nie ma.
Sen daj chociaz pomarzyc..........
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

co do dworca to niby kasa jest wpisana na jego odnowienie tylko nie mogą sie dogadać z pkp nieruchomości.
Roma
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 195
Rejestracja: 2006-08-02, 23:01:52

Post autor: Roma »

nie no słuchajcie ja słyszałam wypowiedź burmistrza Dąbrowskiego, że "budujemy" w Ostródzie hotelę i nową infrastrukturę turystyczną, no ale ja nic nie widziałam aby to były inwestycje Urzędu Miejskiego a już raczej prywatnego inwestora, to może prywatny inwestor odnowi dworzec pkp i zbuduje tunel??
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

No tak, wiadukt kolejowy a na calej dlugosci trzech przejazdow pod wiaduktem domy handlowe :> z wejsciami od dwoch stron ulic .. 11 listopada i slowackiego, kolejowa i stapinskiego :> he he
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

plus salon masażu tajskiego polegającago na kopaniu piszczele. Uwielbiam.
Zbyt dociekliwym dodam, że wolę masować niż być masowanym :)
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

Roma pisze:nie no słuchajcie ja słyszałam wypowiedź burmistrza Dąbrowskiego, że "budujemy" w Ostródzie hotelę i nową infrastrukturę turystyczną, no ale ja nic nie widziałam aby to były inwestycje Urzędu Miejskiego a już raczej prywatnego inwestora, to może prywatny inwestor odnowi dworzec pkp i zbuduje tunel??
co do infrastruktury turystycznej to robi to miasto. już widać wbite pale w dno jeziora w okolicy wlotu Drwęcy i przy kanale młyńskim (stawiam że to będzie wyciąg dla narciarzy wodnych) tak na oko to 200 metrów wydaje mi sie ze mało. no tak a hotele to już miasto z tym nie ma nic wspólnego tak samo jak z basenem ale wiadomo że to sobie podlepią pod siebie.

do tego żeby powstał tunel pod 3 przejazdem trzeba przedewszystkim chęci współpracy UM-Starostwo-UG i dobry wniosek o kase z UE
JJ23
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 286
Rejestracja: 2007-04-20, 14:42:54

Post autor: JJ23 »

Kiedy będzie obiecywany wiadukt?Trzeba to pytanie zadać tym,,którzy taki wiadukt obiecywali.A obiecywali wszyscy,którzy tym miastem rządzili,lub aktualnie rządzą.Myślę sobie,że wiaduktu nie ma i nie będzie.Koniec,kropka.
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Post autor: ryba »

kaczor pisze:Lębork 1

Lębork 2

chodzi tylko o zdjęcia. to jest już bardziej do zrealizowania niż wiadukt, tory na filarach czy tunel kolejowy.
W Ostródzie to nie wypali.
Za duża różnica poziomów między jedną i drugą stroną miasta i zbyt ciasna zabudowa. Chyba, że wyburzą kilka budynków od strony ulicy Mickiewicza, w tym ten śmieszny hotelik vis a vis szlabanów. Wtedy można puścić taką trasę od ulicy 11-go listopada... i zygzakiem łączyłaby się z Mickiewicza lub Stapińskiego. Zakładając , że będzie to Stapińskiego, hoteliku można nie burzyć.
Bla, bla, bla...

:P

i tak guzik z tego będzie...
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

ale na 3 przjeżdzie jest sporo miejsca. i różnice poziomów można zniwelować. tu sie ziemi spychnie tam podrzuci i będzie dobrze. troche wyobrażni.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

piter pisze:nie wiem, czy są mozliwosci techniczne do wykonania takiego przedsiewzięcia, ale uważam, że pomysł nie jest najgorszy...
jakby kasa była to wszystko byłoby możliwe,
pod kanałem La Manche zrobi tunel, to taka stacyjka jak w Ostródzie
to byłby pryszcz ;-) bliżej patrząc stacja kolejowa w W-wie na dworcu centralnym tez jest podziemna,
ale tam jest kasa a u nas trzeba liczyć, a właściwie wchodzić w nie powiem
w co całej tej śmiesznej unii która może coś skapnie i wtedy spróbowali by sił

heh.. a może obecny albo przyszli burmistrzowie wezmą sobie za punkt honoru przebudowę stacji PKP na podziemną ;)
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

....z przykroscia trzeba sobie przypomniec ze burmistrzowie obecnej jak i poprzedniej kadencji prawi($) czy lewi(£) za punkt honoru mogli by sobie wziasc ciekawsze problemy Ostródy np; bezrobocie, brak mieszkan i takie tam inne pierdoly....dla niech oczywiscie.....wlada samorzadowa sladem komuny nauczyla sie tylko udawac ze cos robi tak przynajmiej jest w Ostródzie....ale kogo to obchodzi
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

tyle że Wawe Centralną robili od podstaw a tu trzeba by było wszystko przebudowywać, wszystkie sygnalizacje, układy torowe itp itd. a zresztą Wawa Cetralna to syf kiła i mogiła. dworzec ostródzki wystarczy odnowić i nic wiecej (przykład Giżycko) ale spółka z UM jak zwykle sie nie może dogadać.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Post autor: Tytus Andronikus »

...bo po co........jest OK
bor
początkujący
początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2007-12-06, 00:42:49

Post autor: bor »

ja proponuję zamiast wywalać kasę na wysepki i na inne niepotrzebne inowacje OBNIżYC TOROWISKO OD POłOWY UL DEMOKRACJI DO WYS MARKETU JASAM pociągi tam by zwalniały i jechały by w tunelu otwatym. tylko były by małe tunele pod przejazdami. cała ostróda była by urożniona
Wiadukt w/g mnie potrafi oszpecić ( widziałem trójmiasto - wrocław i sału nie ma) to koleje powinny sie dorzucić i męczyć sie powolną przeprawą przez Ostródę - zresztą i tak tu u nas expresy ala włoszczwa nie jeżdzą
cyt Tytus Andronikus
".....z przykroscia trzeba sobie przypomniec ze burmistrzowie obecnej jak i poprzedniej kadencji prawi($) czy lewi(£) za punkt honoru mogli by sobie wziasc ciekawsze problemy Ostródy np; bezrobocie, brak mieszkan ...."
hmmm brak mieszkań komunalnych to inna bajka
polecam odwiedzić "zastępczaki" grunwaldzka za u.powiatowym lub gizewiusza
miasto nie robi nic żeby te patologie zlikwidować - budować budynki komunalne w różnych częściach miasta
sen
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 250
Rejestracja: 2004-01-22, 10:17:40

Post autor: sen »

Propozycja bora w sprawie przepustów pod otwartym tunelem to interesujący pomysł. To prawda, estakady i wiadukty potwornie wyglądają - przywołam tu jeszcze przykład Trasy Zamkowej w Szczecinie, po prostu koszmar :evil: .
Inna rzecz jest taka, że jeśli do takich robót przy torowisku, o których pisze bor, wzięłaby się ta sama "ekipa badaczy pisma świętego", która opracowała i realizuje obecne roboty drogowe w Ostródzie, to nie wróżę temu przedsięwzięciu powodzenia :(
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

bor pisze:ja proponuję zamiast wywalać kasę na wysepki i na inne niepotrzebne inowacje OBNIżYC TOROWISKO OD POłOWY UL DEMOKRACJI DO WYS MARKETU JASAM pociągi tam by zwalniały i jechały by w tunelu otwatym. tylko były by małe tunele pod przejazdami. cała ostróda była by urożniona
Wiadukt w/g mnie potrafi oszpecić ( widziałem trójmiasto - wrocław i sału nie ma) to koleje powinny sie dorzucić i męczyć sie powolną przeprawą przez Ostródę - zresztą i tak tu u nas expresy ala włoszczwa nie jeżdzą
cyt Tytus Andronikus
(...)
Propozycja ciekawa, ale nie pada po raz pierwszy i nadal jest z kategorii SF. Z jednego powodu: totalny brak zainteresowania tak olbrzymimi wydatkami (większymi niż budowa wiaduktu) ze strony PKP. Tu pieniądze musiałby wyłożyc skarb państwa, ale on nie ma nawet na autostrady i mosty na głównych (w planach) trasach komunikacyjnych kraju. I nie będzie sie angażował w całkowicie dla niego marginalny kłopot komunikacyjny małego miasteczka.
Awatar użytkownika
Bartt
początkujący
początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 2007-10-07, 21:04:17
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: Bartt »

Takie obniżanie torów musiałoby zacząć się już w Lubajnach, bo większe składy nie dadzą rady jechać po torach nachylonych pod kątem większym niż kilka stopni.

A co do dworca, to powinno się go odnowić, w żadnym wypadku burzyć czy przebudowywać - jest zabytkowy i po renowacji byłaby to jedna z piękniejszych stacji.
kot_alik
początkujący
początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 2007-12-03, 20:19:58
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OST

Post autor: kot_alik »

Marzenia... Nic nie zrobią. Ani z dworcem, ani z torami! Jedyne na co ich stać to rondo wśród wysp... Mogli coś zmienić na lepsze, a SPIE...przyli sprawę na maxa
hilti
początkujący
początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 2007-09-25, 20:30:18

Post autor: hilti »

budowa wiaduktu czy innych wielkich inwestycji jest w Ostrodzie malo prawdopodobna. predzej mozna liczyc na to, ze ktos kupi farbe i pomaluje dworzec.
Zablokowany