KAUFLAND

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Henryk G. »

Czemu patrzysz negatywnie, w przypadku Kauflanda jestem za, uważam że Ostróda może mieć sieć dobrych sklepów. Jeżeli towar jest dobry to i reklama która jest dźwignią handlu nie przeszkodzi. Dobry towar zejdzie z półek. Popatrz ilu idzie do Lidla i kto tam idzie a kto idzie do Biedronki obok. ta sama Biedronka musiała podwyższyć swój standard bo nikt by tam nie przychodził.a więc nastąpiło coś dobrego , bój o klienta. Nie jestem mądralą ale uważam że turyści, którzy mogą w niedalekiej przyszłości wpływać na finanse budżedtu naszego miasta mają prawo robić zakupy i mieć wybór. Zobacz jak dobrze , że właśnie w Ostródzie jest Północna Grupa narzędziowa. Tu kupisz profesjonalny sprzęt , narzędzia, możesz kupić również w Brico ale dobry fachowiec patrzy na producenta, przygląda sie parametrom. Gdybyśmy ciągle negoewali że Pan Słowik zrobiłinteres......... to i tego basenu pewnie by nie było a tak jednak jest i ciesze sie z tego bo9 sam również z niego korzystałem. Trzeba patrzyć co nas łączy a nie co dzieli, szukac dróg porozumienia i zrozumienia. Wybacz mój optymizm wierze że za pare lat Ostróda będzie innym miastem napewno lepszym. początkowo b. żałowałem że tak wiele zakładów padło, zmieniłem zdanie patrząc na zmiany zachodzące w naszym mieście. Pozdrawiam :) H.
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

Też jestem optymistą. Nie mam nic przeciwko Słowikom i innym inwestorom. To oni i im podobni kształtują dziś polskie miasta. I dobrze. tylko w tym zachwycie nie można zapominać, że kieruje nimi tylko i wyłącznie biznes. Normalne. Chca jak najszybciej, jak najwięcej i jak najmniejszym kosztem zarobić. I tu powinien włączyc się gospodarz, czyli w naszym imieniu działające władze miasta czy gminy. Muszą zadbać o nasz interes, a on nie jest - nawet gdy tak na pierwszy rzut oka wygląda - zbieżny z interesem biznesu.

Buduje basen. W porzo. Do basenu dojedziesz nawet na kraniec miasta. Tymczasem władza daje teren w centrum, do tego jeszcze odpowiednio duży parking. A co otrzymuje w zamian. Możliwość kąpieli obywateli za odpłatnością. I dodatek w postaci supermarketu, który okazuje się być głównym celem przedsiębiorcy i jemu służy działka parkingowa.
Market stanowi też wygodę dla ludzi. Owszem. Ale znowu pytanie: czy otrzymana "skórka" rekompensowała "wyprawkę".

Miasto z biznesmenem dokonuje swoistej transakcji i jak w każdej transakcji powinno wyśrubować cenę do granicy obopólnej opłacalności. Czy to uczyniło? Nie. Władcy miasta doskonale zdawali sobie sprawę co w rzeczywistości chce budować inwestor i zgadzali sie na to. Jeżeli tak, to burmistrz powinien ogłosić przetarg na budowę supermarketu z dodatkiem basenu.

Pytanie: czy otwarty przetarg na taką inwestycję, w tak atrakcyjnym miejscu, przyniósłby miastu (czyli nam) troche więcej niż tylko skórkę? Pytanie retoryczne.

To tylko przykład. Ale wskazuje na pewną - niestety - prawidłowość. Za umożliwienie lokowania dochodowych interesów w atrakcyjnych miejscach bierze sie odpowiednio wysoki ekwiwalent. Wystarczyłby na solidny wkład chociażby na wiaduktowe rozwiązanie przejazdu nad torami.

Pozdrawiam.
Henryk G.
początkujący
początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 2007-11-25, 21:57:56
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: Henryk G. »

Niestety tak to już na tym świecie poukładane , że nic za darmo. Mam prace terenowa bywam w Ełku, Brodnicy, Bartoszycach , Kętrzynie czy Giżycku a więc na dość dużym terenie Np. Brodnica jest jednym wielkim placem budowy , centrum to prawie parterowe czy jedno piętrowe kamieniczki, oczywiście są chyba bez obwodnicy bo można wisieć na wielu skrzyżowaniach świetlnych nim człowiek opuści miasto. Mają tam Kauflanda i cieszą sie zapewne z tego . Fakt jest taki że wszystkim się nie dogodzi, zawsze mniej zadowolenia wykazuje kupiec z małego sklepu. Na dobra sprawę np. w Paryżu jest mnóstwo różnych marketów ale są małe sklepiki, butiki , kawiarenki piekarnie czy cukiernie od których mieszkańcy nie odchodzą a to dlatego, że albo wyroby albo klimat , czy atmosfera jest tam niepowtarzalna. Pamiętam z młodych lat kiedy na przerwach biegałem z kolegami do piekarni Św. P. Pana Szymańskiego. Niezależnie co się mówiło o włascicielu wszyscy kupowaliśmy rogale, bułki czy chlebbo one nam smakowały, staliśmy w kolejkach choć po drugiej stronie ulicy był spożywczy w którym były podobne wyroby ale jednak nie takie. Zgadzam sie z Toba co do jednego. Miasto powinno jak najwięcej zarobić na sprzedaży gruntu, i oferować tereny nieco mniej atrakcyjne. :) H.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

studentka pisze:a po kiego Ci to centrum handlowe?
mało tu kerfurów, intermarszów, zatok, wabanków, plusów, biedronek, liderprajsów i jakiego tam jeszcze dziadostwa?????? :lol:
podobno Zatoka po wszystkich przejściach ma się nazywać stokrotka czy jakoś tak
czy to prawda że działać ma do końca roku ?
mmgg
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 212
Rejestracja: 2004-10-04, 13:45:30

Post autor: mmgg »

he he kilka razy napisałem na forum ,że zmienił się właściciel ZATOKI i nie jest on zainteresowany prowadzeniem biznesu ( zero zainteresowania), niestety z kilkoma sklepami się pożegnamy , kilkanaście osób straci prace
możesz spodziewać się nowego supermarketu :!:
Mądry przez całe życie może zgłupieć na chwilę.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

mmgg pisze:niestety z kilkoma sklepami się pożegnamy , kilkanaście osób straci prace
jeden sklepik i mała piekarnia na Kościuszki już jest nieczynna jakoś od 2tyg.
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re:

Post autor: RobertP »

RobertP pisze:
mmgg pisze:niestety z kilkoma sklepami się pożegnamy , kilkanaście osób straci prace
jeden sklepik i mała piekarnia na Kościuszki już jest nieczynna jakoś od 2tyg.
jaskółki doniosły że na Kościuszki ma ponownie być sklep i piekarnia, ale prywatny - to dobrze !
a inne jaskółki doniosły, że jakieś abw czy coś tam się ciąga przy zatoce, która poszła za coś ok.4mln zł - sporo no nie ;) ?
i podobno można coś jeszcze kupić .. :?
m
początkujący
początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2006-11-29, 10:45:36
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: ostroda

Re: KAUFLAND

Post autor: m »

Ciekawe co z gigantem :P
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: KAUFLAND

Post autor: T.P.Smith »

To straszny gnój z tymi wszytkimi upermarketami... Nie podoba mi się to na maksa.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: KAUFLAND

Post autor: Walter »

Problem nie jest w tym że te markety powstają, problem jest w tym że miasto nedznie na tym zarabia, a do tego wykańcza własne rodzime podmioty który płaca podatki do kasy miejskiej.

Po władzy SLD i Pana Nosewicza pozostanie wielki dług w formie zaciągniętych kredytów, hipermarkety zatrudniające ludzi na 3/4 etatu za 600 zł oraz brak terenów pod inwestycje ponieważ wszystko zostanie już sprzedane.

Następny burmistrz będzie musiał dokonac cudu aby obronić maisto przed bankructwem.
Awatar użytkownika
BrodMarek
początkujący
początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 2008-01-16, 18:14:45
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Washington

Re: KAUFLAND

Post autor: BrodMarek »

Ta wypowiedź wskazuje na:
- absolwenta RENOMOWANEJ uczelni,
- OGROMNĄ wiedzę,
- ZNAJOMOŚĆ tematu,
- LEKKOŚĆ wyciągania wniosków.

Jednym zdaniem: MÓZG GENIUSZA!
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: KAUFLAND

Post autor: T.P.Smith »

czemu kpisz... ma rację.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Re: KAUFLAND

Post autor: sceptyk »

Współczuję ci Czarku. Ciężko pewnie żyć z taką nienawiścią do ludzi. :o
Awatar użytkownika
T.P.Smith
początkujący
początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2008-01-18, 10:49:01
Gadu-Gadu: 0

Re: KAUFLAND

Post autor: T.P.Smith »

ktoś powinien zbanować tego kolesia... w każdym poście to samo... ja rozumiem, że można pówić brednie ale to przesada. BAN dla niego.
Awatar użytkownika
Tytus Andronikus
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 496
Rejestracja: 2003-12-30, 01:07:19
Gadu-Gadu: 997
Lokalizacja: Kolonia Ostródzka - Anglia
Kontakt:

Re: KAUFLAND

Post autor: Tytus Andronikus »

drogi walterze bardzo mi smutno czytac twoje posty o dlugach obecnej wladzy a to pewnie dla tego ze poprzedni burmistrz robil to samo wiec czemu sie smucisz powinienes wiedziec ze im wiecej pieniedzy na rynku tym bardziej chlonny rynek a o to chodzi w inwestycjach
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: KAUFLAND

Post autor: Walter »

Tytusie chyba nie za bardzo rozumiesz problem.
Jeśli będzie zbyt duży dług nastepna władza w Ostródzie nie zrobi żadnej inwestycji. I będzie tak ta władza nie zrobiła inwestycji bo kredyty wzieła żeby zatrudniac znajomych w urzędach i płacic im pensje. teraz zadłużenie wynosi około 13 mln a ponoc władza dązy do 40 mln. Nie realizując zadnych większych inwestycji.
Nie bronie poprzedniego burmistrza bo nie jestem jego sympatykiem ale on nie zostawił żadnego długu.
Pamietajmy że w latach 2007 - 2013 będzie troszkę euro do rozdysponowanie i nawet jak nastepna władza bedzie miała w końcu jakieś normalne pomysły na miasto to ich nie zrealizuje bo możliwości budżetu będą zerowe.
Jeśli uważasz że to błachy problem to stary masz olbrzymi problem z wiedzą na temat finansów publicznych.
bez urazy. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: KAUFLAND

Post autor: kaczor »

Jaskółka - Coca-Cola 0,5L - 2,89 !! w większości sklepów jest po 2,59
Stokrotka - 1kg bananów (czarnych, przygnitych) ok 7zł, a w Plusie ok 3zł za piękne, żółte banany.
Stokrotka - deser budyniowy jest po 1,65 a w Lidl po 99gr.

Stokrotka i Jaskółka to chyba najdroższe supermarkety.
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: KAUFLAND

Post autor: Walter »

Na zatoce ktoś zrobił intratny biznes, za rok tereny pójdą pod młotek bo są w atrakcyjnych miejscach Ostródy.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: KAUFLAND

Post autor: sprawiedliwy »

Zapomniałeś dodać Walterze, że na pewno jest temu winien burmistrz i jego ekipa. :PPPP
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: KAUFLAND

Post autor: cdn »

sprawiedliwy nie można się z Tobą nie zgodzić. Kto wydaje pozwolenia na budowę ? : oczywiście w tym przypadku Burmistrz Miasta. Masz rację.
sprawiedliwy
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 199
Rejestracja: 2007-05-27, 09:55:11

Re: KAUFLAND

Post autor: sprawiedliwy »

A mi się zdawało, że pozwolenia na budowę wydaje starosta. :beksa:
Awatar użytkownika
Mars
początkujący
początkujący
Posty: 91
Rejestracja: 2005-02-17, 18:54:51

Re: KAUFLAND

Post autor: Mars »

pozwolenia na budowę , ... warunki zabudowy.. oczywiście dwie rózne sprawy, dwa różne organy... ale czy o to chodzi...?

Typowe "czepianie się" dla zasady ...
"Zatoka" mogła sprzedać komu chce.
Komu chce i za ile chce i burmistrz nie miał tu nic do powiedzenia.
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: KAUFLAND

Post autor: kaczy93 »

Stoi już szkielet marketu :o 8)
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
Walter
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 273
Rejestracja: 2007-09-22, 20:28:50

Re: KAUFLAND

Post autor: Walter »

Sprawiedliwy coś ci sie w głowie przewraca. Co burmistrz ma doczynienia z prywatną firmą, no chyba że ty wiesz o rzeczach których nie wiedzą inni.
Awatar użytkownika
cdn
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 214
Rejestracja: 2006-11-02, 17:42:55

Re: KAUFLAND

Post autor: cdn »

Słuchaj Walter, a może sprawiedliwy wie o tym, że działka na której stawiają Kaufland została sprzedana przez Burmistrza dla prywatnego przedsiębiorcy z Kwidzynia za 300 000 tys. zł, który to po ok 3 miesiącach sprzedał ją dalej za.... 1 300 000 zł. Nieźle co ?
A sprawiedliwy nie chciał się tymi wiadomościami podzielić.............
Zablokowany