OPB - Solidność i Estetyka

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

Jak uważasz czy OPB jest dobrą firmą budowlaną

tak
8
38%
nie
13
62%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

OPB - Solidność i Estetyka

Post autor: kaczy93 »

Internauci piszą: Ostródzkie Przedsiębiorstwo Budowlane przy okazji nowej inwestycji Willa Port przedstawia swoją 12-letnią działalność w samych superlatywach.

(zachowano oryginalną pisownię)

Ile to zostało wybudowanych mieszkan i lokali usługowych, że firma ceniona jest za jakość i solidność, a zrealizowane przez nią inwestycje wyróżniają się estetyką i nowoczesną architekturą.

Co do ilości wybudowanych mieszkań i lokali nie ma co polemizowac, natomiast jeżeli chodzi o jakość i solidność tutaj firma OPB niestety nie do końca ma czym się poszczycić.

Przykładem niech bedzie blok wybudowany przez firmę OPB w 2000 roku.
Jako że blok nie jest w centrum tak jak inne inwestycje, OPB zapomniało całkowicie o estetyce bloku i otoczenia wokół niego. Na pasarzu czy przy ul. Pieniężnego dba się o elewację by nie odpadała na bierząco usuwając usterki (bo wiadomo wszyscy widzą) zieleń jest utrzymana w należytym porządku, zostały ogrodzone posesje i zagospodarowane śmietniki by nie straszyły wyglądem.

Niestety to wszystko zostało zaniechane w bloku przy Poniatowskiego. Brak zieleni, ogrodzenia, śmietnik aż straszy smieciami pororzucanymi wokół niego. Odpadająca elewacja (która nie poraz pierwszy odpadła) została przez firmę OPB usunieta 2 lata temu ale do dnia dzisiejszego niestety nie uzupełniona. Jezeli chodzi o odśnieżanie parkingu i chodnika to można miec też wiele do życzenia.

Podsumowując firma dba o swoje inwestycje ale tam gdzie jest to na widoku ogólnej społeczności, gdzie to firma chwali się swoimi inwestycjami w folderach kalendarzach i reklamach.

Z poważaniem
Obserwator z osiedla :o
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: OPB - Solidność i Estetyka

Post autor: RobertP »

kupiłem u nich mieszkanie 5,5 roku temu i jest w porządku
moje jest silidnie wykończone i estetycznie, wszystko jak chciałem
jedyny mankament to okna, jest topowiedzmy III gatunek z Liderplasta
ale coś za coś, tanie mieszkania to i tanie okna a tutaj to niestety jakości przy nich nie ma,
masówka i już, chociaz nie powiem widziałem ich okna w wykonaniu "luksusowym" to wtedy okienka super
Jak bym miał możliwość wyboru okien to wybrałbym JOCZa z Rynu albo z Iławy Amexbączka
Formata
początkujący
początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 2006-02-03, 18:30:06
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: OSTRÓDA

Tania???!!!

Post autor: Formata »

Chyba żarty. Jak na taką dziurę Ostródzkie mieszkania są cholernie drogie. A wszystko dlatego że nie ma JESZCZE obwodnicy. Jak ją zb udują wszyscy spie....ą na tańsze pobliskie tereny (samborowo)
Awatar użytkownika
kaczy93
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 194
Rejestracja: 2006-12-06, 13:34:00
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: OPB - Solidność i Estetyka

Post autor: kaczy93 »

RobertP pisze:wszystko jak chciałem
jedyny mankament to okna, jest topowiedzmy III gatunek z Liderplasta
ale coś za coś, tanie mieszkania to i tanie okna a tutaj to niestety jakości przy nich nie ma,
Odp. z strony www OPB :
2. Dobór materiałów.Zawsze budujemy wyłącznie z materiałów, których parametry jakościowe są znane i uznane przez wykonawców; :/
...i tyle miałem do powiedzenia... :P
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

W Ostródzie ceny mieszkań są bardzo wysokie między innymi dzięki polityce takich firm jak opebe. Jakimś dziwnym trafem praktycznie maja wyłączność na budowę domów i mieszkań w Ostródzie i to w najatrakcyjnieszych punktach miasta. Kiedyś firma z iławy ipebe chciała wejść na ostródzki rynek i co? szybko się z niego wyniosła... Na placu boju pozostała ekobuda, która i tak buduje nieporównywanie mniej.
Zastanawia mnie dlaczego w ostródzie urząd miasta nie realizuje TBSów? W innych miastach jest to realizowane... A w ostródzie nawet budowę fontanny zleca się firmie wyżej wymienionej firmie...
Tak, i na zakończenie - moja ocena wykonawstwa nie jest zbyt wysoka - pamiętam jak w pasażu spadł tynk ze świeżo postawionego ciągu budynków - ten tynk komuś rozbił głowę... Czy tak wygląda solidność?
No, ale dopóki są chętni na mieszkania po coraz większych cenach dopóty inetres będzie się kręcił...
pozdrawiam
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

OPB przedstawia się w samych superlatywach i jest to normalne, jak każdy marketing. Jak buduje? - to juz inna sprawa. Jedni narzekają, drudzy chwalą. Buduje dla zysku, a zbyt ma zapewniony z powodu dużej nadwyżki popytu nad podażą. Taka sytuacja, przy braku konkurencji, może prowadzić do pogorszenia jakości.

Problemem nie jest jednak OPB, jak każda firma dąży do maksymalizacji zysku m.in. poprzez dominację na rynku, ale polityka władz miejskich, które tę monokulturę popierają. Na przykład przy pozyskiwaniu gruntów. W innych dziedzinach zresztą dzieje się podobnie.

Patologie w samorządach mają różny wymiar, różne konotacje i przyczyny. Dla władz wygodnie jest mieć do czynienia z kilkoma podmiotami i odwrotnie. Wzajemne wsparcie prowadzi do tworzenia układu władzy, w którym mieszkaniec staje się przedmiotem. Liczą się zaś dwa bóstwa: władza i zysk.

Czy tak jest u nas? Mam zbyt mało wiedzy do wysnuwania tak zdecydowanych sądów, ale symptomy choroby można dostrzec.....
RobertP
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 191
Rejestracja: 2006-03-10, 19:01:01
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: RobertP »

japa pisze:Tak, i na zakończenie - moja ocena wykonawstwa nie jest zbyt wysoka - pamiętam jak w pasażu spadł tynk ze świeżo postawionego ciągu budynków - ten tynk komuś rozbił głowę... Czy tak wygląda solidność?
to proszę poprzyj to faktami, bo jak takie cś się stało to napewno nie obyło się bez echa
w którym dokłądnie miejscu ten tynk odpadł ?
piszę to nie że ich bronię bo wcale tak nie jest (jestem neutralny),
ale poszlaki nie powinny być brane pod uwagę ...
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

mi też się wydaje że takie zdarzenie miało miejsce i było to opisane w GO.
japa
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 460
Rejestracja: 2006-07-17, 11:35:46

Post autor: japa »

fakty sa takie że zdarzenie miało miejsce przed księgarnia matras - obecnie jest tam kasa skoku, chcesz zabawić się w detektywa idź do pań z księgarni matras w galerii centrum poproś o rozmowę z kimś kto w tym czasie pracował i po bólu. Zapamiętałem to dość dobrze bo przechodziłem tamtędy, i jak dobrze pamiętam tą osobę poszkodowaną nawet chyba zabrała karetka do szpitala. Nie pamiętam tylko dokłanie kiedy to było ale jest to do ustalenia (wydaje mi się, że jesienią) - bardziej utkwiło mi w pamięci zdarzenie niż czas kiedy miało miejsce
Oczywiście spadające tynki moga się zdarzyć wszędzie ale w kotekście pojęcia solidności mi się to nie mieści.
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

coś mi się obiło o uszy że Słowik kupił działki pod budowe w Kajkowie i ma stawiać tam bloki.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

a ja słyszałam że poligon mają zabudować blokami
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

no właśnie o tym mówie. może i bloki ale coś sie wydaje że ma stawiać tam apartamentowiec jak nad Drwęckiem.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

możliwe w sumie.
niedługo to wszystkie wolne przestrzenie w miescie zabuduja..
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Post autor: kaczor »

kiedy OPB startuje z pracami nad atrakcjami turystycznymi (wyciąg dla narciaży wodnych, tor dla kajakarzy itp) nad Drwęckim ??
Awatar użytkownika
kaczor
gaduła
gaduła
Posty: 816
Rejestracja: 2004-01-01, 23:52:35
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Re: OPB - Solidność i Estetyka

Post autor: kaczor »

podobno OPB ma budować jakiś wieżowiec nad Jez. Drwęckim od strony ul. Słowackiwgo.
może ktoś ma dokładniejsze informacje ?
Zablokowany