Postrachy Ostródy

Ogólno tematyczne forum dotyczące Ostródy

Moderator: Jacek-P

toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

DarioLee pisze:Ostatnio wracałem z Gdańska pociagiem przez Elbląg i powiem, że w Morągu to dopiero mają "dworzec" jakby tornado przeszło i panowała anarchia.
to mamy pocieszenie
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Post autor: ostrodzianin »

DarioLee pisze:Ostatnio wracałem z Gdańska pociagiem przez Elbląg i powiem, że w Morągu to dopiero mają "dworzec" jakby tornado przeszło i panowała anarchia.


DarioLee słuchaj - a ja byłem ostatnio w Maksymilianowie - tam to dopiero mają dworzec. :lol: jeden peron i podświetlony napis Przestań kolo robić porównania do tych najgorszych - Ostróda jeśli jest tak wychwalana - Stolica Warmii i Mazur (bueeeheheee) to powinna mieć dworzec z prawdziwego zdarzenia a co jest to widać - smród i brud - piękna wizytówka Stolicy Warmii i Mazur
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

ostrodzianin pisze: powinna mieć dworzec z prawdziwego zdarzenia
bezdyskusyjnie, powinna miec... a malo tego: Gdzie sa konserwatorzy zabytkow???? moga patrzec jak marnieje taki piekny zabytkowy budynek ?
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
toledo
zawodowy pisarz
zawodowy pisarz
Posty: 2270
Rejestracja: 2006-11-04, 10:06:05

Post autor: toledo »

A czy nie jest on czasem objęty ochroną konserwatora zabytków? Swój wiek ma.
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

ostrodzianin pisze:
Ostróda jeśli jest tak wychwalana - Stolica Warmii i Mazur (bueeeheheee) to powinna mieć dworzec z prawdziwego zdarzenia a co jest to widać - smród i brud - piękna wizytówka Stolicy Warmii i Mazur
DOKŁADNIE.
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

nie straszcie

Post autor: luna »

czytam z uwagą powiedzcie czy aż tak żle?
Szukam teraz domu w Ostródzie,wprawdzie przez internet ,ponieważ wybieram się tam we wrześniu i chiałabym wiedzieć maksymalnie dużo.
Chcemy tam mieszkać i prowadzić galerię autorską z kawiarenką i dobrym ciasteczkiem oraz warsztatami dla wszystkich,którzy by chcieli .Oczywiście naturalny kontakt z artystami.
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Na dworcu kawiarni chyba nie bedziesz otwierala, aczkolwiek ;> gdyby wlasnie to ktos wydzierzawill.... moze by PKP zaczelo dbac wreszcie o wizerunek ;> .. po za tym, Ostroda jest naprawde pieknym miastem, przyjedz, stwierdz to sama :) pozdrawiam.
Ps. z Takiej wlasnie kawiarenki uciesza sie napewno Artysci Ostrodzcy. A nie brakuje ich, zapewniam.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

dzięki za odpowiedż

Post autor: luna »

właśnie wchodze na Twoją stronę (ale cięzko idzie) czy możesz powiedzieć coś więcej o artystach.
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Powinni pomalowac dworzec na niebiesko-zielono, tak zeby zlewal sie z tłem. Wtedy nikt nie bedzie wiedzial ze jest jakis dworzec u nas i nie bedzie wstydu :)
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Re: dzięki za odpowiedż

Post autor: Anetchen »

luna pisze:właśnie wchodze na Twoją stronę (ale cięzko idzie) czy możesz powiedzieć coś więcej o artystach.
Swego czasu w ruinach zamku ostrodzkiego, w kawiarence "Caffe Artystyczna" odbywaly sie wieczorki artystyczne... poezja i tym podobne... tam tez spotykali sie ludzie owych zainteresowan, Kawiarenki tej juz nie ma, a ja nie wiem gdzie teraz artysci sie spotykaja, moze ktorys z nich przeczyta i odpowie na to pytanie....
A wam zycze powodzenia w prowadzeniu lokalu .... i jak najprzyjemniejszego mieszkania w Ostrodzie.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Nie przesadzaj Dariole:)) Sam Budynek Dworca jest przepieknym zabytkiem
o to Panorama Online Dworca PKP ostrodaonline.pl/index.php?option=com_panorama&Itemid=24&akcja=zobacz&panorama=21


Brakuje tam tylko odpowiedzialnej osoby ktora zaprowadzi porzadek i potrzebny remont. w sumie nawet jezeli budynek i teren otaczajacy nalezy do PKP, to jak przy kazdej posesjii ;> powinno byc zadbane i czysto, prywatni ludzie dostali by mandat ? ;> PKP rowniez powinno dostac pismo z miasta .... ale to inny temat i nie dla mnie, poniewaz nie jestem zorientowana co kto i dlaczego ....
pozdrawiam.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
ryba
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 220
Rejestracja: 2006-03-02, 14:32:11

Re: nie straszcie

Post autor: ryba »

luna pisze:czytam z uwagą powiedzcie czy aż tak żle?
Szukam teraz domu w Ostródzie,wprawdzie przez internet ,ponieważ wybieram się tam we wrześniu i chiałabym wiedzieć maksymalnie dużo.
Chcemy tam mieszkać i prowadzić galerię autorską z kawiarenką i dobrym ciasteczkiem oraz warsztatami dla wszystkich,którzy by chcieli .Oczywiście naturalny kontakt z artystami.
Galeria autorska z kawiarenką i dobrym ciastkiem w dworcowym bufecie, to znakomity pomysł.
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

białe koszary

Post autor: luna »

powiedzcie mi co mieści się w białych koszarach? Zasypę Was pytaniami i strasznie proszę o pomoc
Awatar użytkownika
studentka
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1155
Rejestracja: 2006-10-31, 13:44:14
Gadu-Gadu: 0

Post autor: studentka »

co się mieści? nic się nie mieści. Słowik wykupił je. Puste stoją z tego co ja wiem i tylko raz w roku ostroda reggae festiwal sie odbywa..
Jestem młodą badaczką.
Kogo zbadać, kogo?
;D
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Narazie to zburzuli jeden bunynek i zaczeli cos stawiac w jego miejscu.
ostrodzianin
rozkręcający się
rozkręcający się
Posty: 179
Rejestracja: 2007-08-11, 07:32:06

Post autor: ostrodzianin »

z tego co się orientuję to znaczną częśc koszar wykupił od p. Słoika p. J., no ale on teraz jest gdzieś na wyjeżdzie :) jesli juz tak bardzo chcesz załozyć taka knajpkę artystyczną to na przeciwko Foto Liberadzkiego znajduje się Hotel z do wzięcia a na dole hotelu restauracja do dzierżawy lub na sprzedaż koszary to raczej daleka przyszłość.

A teraz nastepny postrach Ostródy - cmentarz na ul Czarneckiego
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

popieram z tym cmentarzem, przygladalam sie i staralam sie tam zobaczyc jakis caly, nie zdewastowany Grob. Nic z tego, odstrasza tylko wygladem, jeszcze troche jak zacznie tam straszyc....a moze juz straszy... W takim stanie jak jest teraz nie ma prawa cos takiego egzystowac w centrum miasta. I z szacunkiem dla zmarlych .... ale w tym stanie to raczej brak szacunku dla nich i ich rodzin. POSTRACH.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
DarioLee
średnio gadatliwy
średnio gadatliwy
Posty: 387
Rejestracja: 2004-05-13, 22:59:43
Gadu-Gadu: 0
Lokalizacja: niestety Ostróda :/
Kontakt:

Post autor: DarioLee »

Ciekawe czy jakby przeniesli cmentarz to czy na jego miejscu nie powstałby jakis budynek handlowo-mieszkalny, znajac zapedy OPB. Tylko ciekawe kto chcialby mieszkac w budynku wybudowanym na starym cmentarzu
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: luna »

ostrodzianin"- dzięki za podpowiedż, ale mnie chodzi o galerię autorską z kawiarnią.restauracja jest biznesem nie dla mnie. Wyobraż sobie - muzyk grający na pianinie, lub faksie, dobra kawa i herbata oraz ciasto domowe (torcik orzechowy,ciasteczka kruche z nadzieniem różanym),na ścianach obrazy ,rozmowy z artystą(ami), atmosfera sympatyczna i możliwość pracy lub nauki pod kuratelą artysty.Taki punkt na mapie miasta, gdzie można zawsze pogadać lub pomilczeć.
sceptyk
mistrz klawiatury
mistrz klawiatury
Posty: 1065
Rejestracja: 2006-10-24, 15:24:37

Post autor: sceptyk »

mam pomysła :)
Obok Radia Mazury jest stara wieża wodociągowa, która jest ich własnością.To idealne miejsce na takie klimaty.w Moragu w ten sposób wieżę zagospodarowano. Za podpowiedź - ciasteczko rózane z kawą espresso bez cukru :)
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

ciasteczko

Post autor: luna »

ciasteczko i kawkę masz już zaklepane a jak dołożysz mi więcej informacji np. namiary na radio jakieś zdjęcia (gdzie szukać) zaczełam wprawdzie ale może będzie szybciej.
Będzie karta wstępu na cisteczko raz w tygodniu dla tak miłego gościa gratis i własna przyznana filizanka.
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: luna »

Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Ta wieza obok radia mazury, z tego co wiem, nalezy do radia mazury. i tam ma byc radio w przyszlosci. wiec chyba za pozno, szkoda ze dopiero teraz zainteresowalas sie ostroda,, bo lokal w Zamku, gdzie byla poprzednio Caffe Artystyczna tez juz jest zajety, a to bylby najleprzy klimat na spotkania tego typu .... pozostala jeszcze Wieza na 11- listopada..... ale ona chyba nalezy do PKP... i tam trzeba bylo by kupe kasy zainwestowac zeby przekrztalcic to w lokal... w srodku jest chyba jeszcze caly zbiornik wodny... taka atmosfera bylyby rowniez w "Smoku" ale tez nie wiem czy juz prawnie to ktos wydzierzawil.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
Awatar użytkownika
Anetchen
gaduła
gaduła
Posty: 764
Rejestracja: 2004-01-27, 20:08:07
Gadu-Gadu: 3738162
Lokalizacja: Ostroda/bawaria
Kontakt:

Post autor: Anetchen »

Tak sceptyk mial to na mysli.
Pozdrawiam serdecznie.
http://www.radiobeatmus.serweryradiowe.pl
RBM Stworzone przez przyjaciol dla przyjaciol!!!
luna
początkujący
początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 2007-08-14, 11:41:11
Gadu-Gadu: 0
Kontakt:

Post autor: luna »

dzięki.
Napisałam do radia , mam nadzieję że odpowiedzą.
Mimo to proszę o więcej podpowiedzi.
Zablokowany